fbpx

Sesja narzeczeńska dlaczego warto

Sesja narzeczeńska dlaczego warto ?

Sesja narzeczeńska, dlaczego warto? Dzisiaj chciałbym wam zasugerować garść porad dotyczących planowania sesji narzeczeńskiej. Jestem pewien, że uznacie ten temat za dość przydatny. Szczególnie, że planowanie ślubu i wesela samo w sobie bywa dość skomplikowane. Poniżej znajdziecie nieco moich subiektywnych przemyśleń ten temat. Przedstawiam Wam również moje osobiste spostrzeżenia, poparte szerokim spektrum doświadczeń w pracy z różnymi parami. Serdecznie zapraszam do lektury!

Sesja narzeczeńska dlaczego warto?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak kluczowym elementem całej ceremonii ślubnej, jest zwieńczenie jej kilkoma zdjęciami sam na sam z drugą połówką. Dlaczego jest tak istotna? Z tego względu, że pogłębia doświadczenia. Warto zaznaczyć, że niewiele par normalnie pozwala sobie na dozę spontaniczności, która ukazuje się właśnie w trakcie zdjęć do reportażu ślubnego.

Sesja narzeczeńska wprowadza nieco świeżości, nawet w przypadku par z długim stażem przedmałżeńskim. Każdego dnia poznajemy siebie nawzajem, pozwalamy sobie na spontaniczność, a także z biegiem czasu pozbywamy się wstydu i burzymy tysiące, niewidzialnych murów, które nas dzielą. W czasie fotografii narzeczeńskiej między fotografem, a parą również powstaje nić porozumienia o nieco innym spektrum. To właśnie moim zadaniem jest spoić was kilkoma dodatkowymi ściegami, które finalnie pozostawią nowy wzór na tkaninie waszego małżeństwa. Wyobraźcie sobie, że reportaż ślub i narzeczeński pozwolą wam w każdej chwili wrócić do tych pięknych, jedynych w swoim rodzaju momentów.

sesja narzeczeńska

Jak wygląda sesja narzeczeńska i kiedy ją zorganizować?

Sesja narzeczeńska planowana jest zwykle na kilka miesięcy przed ślubem. Pozwala to nieco rozluźnić napięty harmonogram przygotowań. Pozwala także zapoznać się z fotografem i nawiązać z nimi pierwsze stosunki. Jest to niezwykle ważne, gdyż to właśnie on będzie wykonywał dla Was zdjęcia ślubne i weselne. Wszystkie efekty zobaczycie zresztą w swoim reportażu ślubnym.

Fotografia narzeczeńska pozwala poznać przedsmak późniejszych sesji w czasie wesela. Możecie w ten sposób sprawdzić, w jaki sposób pracuje dany specjalista i co najważniejsze – czy będziecie czuć się swobodnie w jego towarzystwie. Wbrew pozorom jest to niezwykle ważne. Dlaczego? Z tego powodu, że fotograf ślubny to osoba, przy której będziecie pozować do zdjęć. Nie może budzić w was sztuczności i skrępowania. W innym wypadku to co uwieczni będzie po prostu nieprawdziwe.

Z mojej perspektywy jest to czysta zabawa i spełnianie moje pasji. Wykorzystuję pełnię mojej wiedzy, aby zapewnić wam piękne wspomnienia zatrzymane na kilku kartkach oraz paru kadrach. Czasami wspólnie w czasie sesji pozwalamy sobie na relacje czysto swobodne, dzięki czemu zdjęcia nabierają zupełnie innego wymiaru. Wychodzicie na nich w pełni spontanicznie i okazujecie to co macie w środku. Wszystkie emocje wynikają z was samych, a Wy zachowujecie się po prostu promiennie, szczerze i naturalnie. To jest właśnie to, co kocham uwieczniać.

Fotografie z sesji narzeczeńskiej możecie wedle mojej sugestii wykorzystać później do tworzenia dekoracji weselnych. Wiele par z reguły umieszcza swoje narzeczeńskie zdjęcia także na zaproszeniach. Poza tym możecie je również później wspólnie obejrzeć z gośćmi w trakcie przerwy od zabawy.

Jakie miejsce na sesję narzeczeńską będzie najodpowiedniejsze?

Dowolne, które tylko sobie zamarzycie. Możecie sami zaproponować wybraną lokację lub zdać się na intuicję fotografa. Las to absolutna klasyka. Drzewa doskonale komponują się z sesjami narzeczeńskimi. Sad to pokrewna wizja, która pozwala wydobyć z Was masę świeżości i spontanicznych emocji. Ponadto można zaaranżować sesję w parku, obok pięknego zamku lub też nawet pośród murów rynku lub starego miasta w okolicy. To, jakie miejsce na sesję narzeczeńską wybierzecie, zależy wyłącznie od Was.

Jako fotograf mogę zaproponować Wam równie urokliwą i wielokrotnie przetestowaną lokalizację. Wszystko zależy od tego na co się zdecydujemy, natomiast ja zdaję się na Waszą wolę. Z pewnością wspólnie wybierzemy coś, co będzie stanowić piękne tło dla wspólnych zdjęć. Najważniejsze jednak, abyście czuli się w wybranym miejscu w pełni swobodnie.

Ile trwa i jaką porę wybrać na fotografię narzeczeńską?

Sesja z reguły zajmuje około 2 godziny. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepszą porą na zrealizowanie kilku pięknych zdjęć jest moment tuż po wschodzie lub tuż przed zachodem słońca. Jest to moment, w którym słońce świeci w specyficzny sposób, który umożliwia dowolne malowanie i zabawę światłem. Tzw. “złota godzina” to chwila, w której światło jest najbardziej plastyczne. Pozwala wydobyć ze zdjęć piękne barwy, a wszystko nabiera wtedy złotych i ciepłych tonów, czyli takich, które będą wprost idealne dla sesji narzeczeńskiej.

Na zdjęciach zrobionych w trakcie złotej godziny zawsze pojawiają się specyficzne, delikatne cienie. Jako fotograf wykorzystam jednak atuty każdej pory dnia. Uwierzcie mi, że z każdego miejsca o każdej porze da się wyciągnąć jego esencje. Wymaga to lat doświadczenia i praktyki, które pozwalają niepowtarzalnie uwiecznić nawet zwykłą rzeczywistość. Wszystko zależne jest jednak od tego, czego oczekujecie. Teraz pozostaje jednak ostatnia kwestia, jaki strój na sesję zdjęciową wybrać?

sesja narzeczeńska

W jaki sposób ubrać na sesję narzeczeńską?

Co zabrać ze sobą? Wystarczy jeden strój, czy też lepiej zaplanować kilka różnych stylizacji. Strój na sesję zdjęciową to zawsze kwestia nieco problematyczna. Wybór bywa jednak z reguły niezwykle łatwy, a wręcz banalny. Po prostu postawcie na ubrania, w których czujecie się swobodnie! Wybierzcie takie, które często nosicie i w których czujecie się dobrze! Jeśli nie jesteście pewni zabierzcie ze sobą kilka sztuk ubrania, jednak pamiętajcie, że wybrane stylizacje powinny wyrażać Wasze charaktery i podkreślać wasze sylwetki.

Często ludzie zapominają o tym, że poczujecie się naprawdę sobą, dopiero kiedy rozluźnicie się, a jest łatwiejsze w wygodnym i dopasowanym stroju. Pamiętajcie, że swoboda i naturalność zostaną utrwalone na zawsze na waszych zdjęciach do reportażu ślubnego.

Z mojej strony pod kątem już czysto drobiazgowym, zadbajcie o to, aby Wasze stylizacje wzajemnie się uzupełniały. Powinny być także dopasowane do klimatu całej sesji. Wybierzcie także odpowiednią kolorystykę. Postawcie na podobne rozwiązania, jednak nie takie same! Odcienie muszą się różnić od siebie. Zdecydujcie się na jasne, neutralne i stonowane barwy. Będą one doskonale komponować się w leśnej bądź parkowej scenerii.

Dla Pań polecam delikatne, pastelowe barwy, gdyż dobrze prezentują się w czasie złotej godziny. Z kolei w otoczeniu miejskim czerń i granat zagrają pierwsze skrzypce. Dobrze zgrają się one z industrialnym i nieco bardziej surowym charakterem zdjęć.

Poza tym nie zapomnijcie o różnych dodatkach. Zawsze na zdjęciach podkreślają one charakter osoby na zdjęciu. Załóżcie stylowy zegarek, kilka bransoletek, skórzane lub rzemienne dodatki na rękę, apaszkę oraz koniecznie pasek! To akcesoria w dużej mierze tworzą całą stylizację i nadają jej finalny efekt. Sesja narzeczeńska dlaczego warto?

sesja narzeczenska1

Czy warto zabrać ze sobą rekwizyty i jakie pomysły nadają się na sesję narzeczeńską?

To zależy tylko i wyłącznie od Was! Możemy zaszaleć i przygotować różne niestandardowe dodatki, które stworzą dla was podstawę na niepowtarzalne zdjęcia! Być może dodadzą im odrobiny humoru lub romantyczności. Dostosuję się w tym aspekcie do Waszej wizji, a także służę radą. Powiem tak, nie miałem jeszcze dwóch takich samych sesji. Każda jest inna i różnią się od siebie diametralnie! Sesja narzeczeńska dlaczego warto

Jakie rekwizyty najlepiej sprawdzają na sesjach narzeczeńskich? Przede wszystkim niech nie rzucają się w oczy. Przykładowo, na zimowych zdjęciach zawsze dobrze prezentują się kubki z parującą kawą, sanki lub charakterystyczne, grube szerokie szale. Z kolei w trakcie wiosennej lub letniej scenerii można wpleść sobie kwiaty we włosy lub zastosować wiklinowe rekwizyty, kapelusze ze słomki, a także rowery. Nie zastanawiajcie się jednak zbytnio, co jest Wam potrzebne w trakcie sesji, gdyż nadmierne główkowanie i planowanie ograniczy waszą spontaniczność! Sesja narzeczeńska dlaczego warto

Czasami lepiej jest pójść na żywioł, gdyż wybierzemy wspólnie to co najlepiej wypadnie na zdjęciach! Po prostu bądźcie sobą! Nie musicie zabierać ze sobą żadnych rekwizytów. W praktyce to naturalne i niepozowane zdjęcia są esencją każdej sesji narzeczeńskiej. Jeśli tylko wypadnięcie szczerze z pełnym uśmiechem na twarzy, to zapewniam Was, że wypadniecie znakomicie. Nie potrzebujecie nic więcej oprócz humoru i uczucia, które od lat jest między wami. Rozmawiajcie, śmiejcie się, przytulajcie, a mi pozostawcie wyciąganie z tego esencji chwili. Sesja narzeczeńska dlaczego warto

Jakie wy macie pomysły na sesję narzeczeńską?

Przede wszystkim, jeśli planujecie zrobienie kilku zdjęć – skontaktujcie się ze mną! Poza tym Dajcie znać czy moje pomysły i porady są w jakimś stopniu pomocne. Jeśli tylko stały się dla Was w jakikolwiek przydatne i rozjaśniły nieco temat sesji narzeczeńskiej, to jest mi bardzo miło z tego powodu. Wszelkie pomysły i koncepcje, które wynikną z tego tekstu, będą dla mnie niezwykłą przyjemnością. Liczę na to, że wasze wspólne chwile w ten czy inny sposób, zostaną uwiecznione tak jak powinny. Swobodnie, niepowtarzalnie i naturalnie! Sesja narzeczeńska dlaczego warto

Podziel się swoją opinią