fbpx

Plener ślubny w Pradze – Gosia & Kuba

Plener ślubny w Pradze – Gosia & Kuba

Może pamiętacie, jak w ubiegłym roku opisywałem na blogu wesele Gosi i Kuby, które odbyło się we Wrocławiu? Niedawno miałem okazję spotkać się z tą wyjątkową parą po raz kolejny – tym razem na ślubnym plenerze, który zrealizowaliśmy w jednym z najpiękniejszych miast Europy – w czeskiej Pradze.

Hradczany, Stare Miasto, Most Karola, czyli plener ślubny w Pradze.

Gosia i Kuba na co dzień mieszkają we Wrocławiu, z którego do stolicy Czech jest przysłowiowy rzut beretem – można dojechać tam autem w niespełna 4 godziny. Postanowiliśmy wyjechać jeszcze w nocy, aby być w Pradze już przed wschodem słońca. Stolica Czech jest miastem uwielbianym przez turystów, więc sesja o wschodzie słońca to doskonały pomysł, ponieważ można jeszcze uniknąć tłumów, dzięki czemu para czuje się bardziej komfortowo, a i fotografowi pracuje się wtedy znacznie łatwiej.

Po przyjeździe na miejsce Gosia i Kuba szybko się przebrali i ruszyliśmy na sesję. Pierwsze kroki skierowaliśmy na Zamek na Hradczanach, który jest dawną siedzibę czeskich królów i jednocześnie – według Księgi Rekordów Guinnessa – największym pod względem zajmowanej powierzchni kompleksem zamkowym na świecie.

Zamek nazywany także Praskim góruje nad lewobrzeżną częścią Pragi i rozpościera się z niego niesamowity widok na miasto. Oczywiście musieliśmy to wykorzystać. Udało nam się zrobić między innymi kilka zdjęć młodej pary (ale także Gosi i Kuby solo) z panoramą miasta w tle.

Kompleks zamkowy na Hradczanach to nie tylko pałace królewskie, ale też zabytkowe budowle jak monumentalna Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego czy Kaplica Świętego Krzyża oraz inne atrakcje – jak na przykład Złota Uliczka czy pałacowe ogrody. Zależało nam na tym, żeby w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca, dlatego też starałem się uchwycić młodą parę w różnorodnych kadrach, eksponując piękne tło, które zapewniały budowle wchodzące w skład kompleksu zamkowego na Hradczanach. Tak powstało na przykład zdjęcie wtulonych w siebie Gosi i Kuby na tle monumentalnych, gotyckich łuków Katedry św. Wita.

Następnie zrobiliśmy krótką przerwę, w czasie której moja młoda para zdecydowała się na zmianę stylizacji. Gosia założyła elegancką, długą, czarną suknię, a Kuba koszulę w tym samym kolorze oraz casualowe spodnie. Te stroje świetnie wkomponowały się w nieco nowocześniejsze kadry, które udało nam się uchwycić w drodze na Stare Miasto w Pradze. Na zdjęciach chcieliśmy pokazać między innymi tętniące życiem i przepełnione turystami zabiegane miasto, a wśród nich cieszącą się sobą młodą parę, dla której liczy się ten moment i ta chwila – nigdzie nie biegną i są skupieni na sobie. To zdecydowanie odskocznia od typowych ślubnych ujęć, która świetnie pasuje do temperamentów Gosi i Kuby.

Następnie spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta, gdzie także powstało kilka zdjęć. No i na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty na najsłynniejszym praskim moście, czyli na Moście Karola. Chyba każdy, kto był chociaż raz w Pradze musiał odwiedzić to miejsce – nic zresztą dziwnego. Na moście znajduje się m.in. 30 imponujących figur i rozpościera się stamtąd piękny widok na miasto i rzekę Wełtawę.

Plener ślubny w Pradze – czy warto i dlaczego?

Dla mnie odpowiedź jest jasna – zdecydowanie warto. Nie bez powodu słynny, niemiecki poeta Johann Goethe określił to miasto mianem „najcudowniejszego klejnotu w kamiennej koronie świata”.

Plener ślubny w Pradze.

Praga to jedno z najpiękniejszych miast Europy – jest bardzo różnorodna architektonicznie i ma mnóstwo atrakcyjnych zabytków. Niewątpliwie uroku dodają jej liczne mosty, których jest tam przecież tak wiele, a także eleganckie bulwary czy nadbrzeżne promenady. W Pradze można się zakochać już podczas pierwszej wizyty.

Z pewnością sesja w stolicy Czech stanowi pewne wyzwanie zarówno dla fotografa, jak i młodej pary, ponieważ trzeba się nastawić na to, że będzie dużo turystów i po prostu uzbroić w cierpliwość. Ale to z kolei często wyzwala kreatywność i w takich sytuacjach powstają te najciekawsze ujęcia.

Dlatego gorąco zachęcam Was do tego, by realizować ślubne plenery nie tylko w Polsce, ale też w innych miastach Europy. Praga to tylko jeden z przykładów. Sesja plenerowa w takim miejscu z pewnością na długo zapisze się w Waszej pamięci, a zdjęcia będą wyjątkowe i niepowtarzalne. Zapraszam do kontaktu.

Podziel się swoją opinią