fbpx

Wesele we Wrocławiu

W dniu ślubu spotkaliśmy się już podczas przygotowań, gdzie udało mi się uchwycić kilka ciekawych momentów. Przygotowania Kuby odbyły się w pięknej, starej, wrocławskiej willi. Gosia z kolei zaprosiła mnie najpierw do salonu urody, w którym miała robiony makijaż i fryzurę.

Wesele we Wrocławiu – Wyjątkowy ślub i wesele Małgosi i Jakuba.

Wesele we Wrocławiu Małgosi i Jakuba – to oni są bohaterami mojej kolejnej historii. Gosię znam od wielu lat – podobnie jak ja pochodzi ze Zduńskiej Woli. Znam się również z jej rodziną. Za każdym razem, kiedy mam przyjemność fotografować ślub i wesele osoby, którą od dawna znam, czuję taki dodatkowy dreszczyk emocji – pewnie wiecie, o czym mówię ?

Jakub pochodzi natomiast z Legnicy. Z Gosią poznali się w pracy we Wrocławiu – w mieście, w którym obecnie oboje mieszkają i w którym też zdecydowali się wziąć ślub.

Przygotowania – Wesele we Wrocławiu

W dniu ślubu spotkaliśmy się już podczas przygotowań, gdzie udało mi się uchwycić kilka ciekawych momentów. Przygotowania Kuby odbyły się w pięknej, starej, wrocławskiej willi. Gosia z kolei zaprosiła mnie najpierw do salonu urody, w którym miała robiony makijaż i fryzurę. Nie wszystkie panny młode chcą, aby fotograf towarzyszył im już na tym etapie, ale z mojej perspektywy warto zdecydować się na zdjęcia również tam. Zawsze jest szansa na uchwycenie w kadrze na przykład promiennego uśmiechu panny młodej, gdy ta po raz pierwszy przejrzy się w lustrze po wykonanym makijażu.

To też dobry czas na to, by mogła oswoić się przez chwilę z aparatem i później czuć się już w pełni swobodnie. Następnie wspólnie z Gosią udaliśmy się do jej domu, gdzie w napięciu i ekscytacji oczekiwaliśmy na przyjazd pana młodego.

Fotografując przygotowania, bardzo lubię robić zdjęcia „z ukrycia”. Często stoję gdzieś z boku, aby główni bohaterowie nie zwracali na mnie szczególnej uwagi i w pełni skupili się na sobie. Dzięki temu mogę uchwycić ich szczere emocje i nadać zdjęciom autentyczny charakter. W fotografii uwielbiam także wykorzystywać lustra, które pozwalają stworzyć niesamowite kadry. Osoby fotografowane, których sylwetki widzę w odbiciu lustra, nawet nie wiedzą, że właśnie zrobiłem im zdjęcie. W ten sposób udało mi się na przykład uchwycić gości w napięciu przyglądających się przygotowaniom Gosi. Takie zdjęcia są później dla nich miłą niespodzianką.

Ślub

Ślub Małgosi i Jakuba odbył się w wyjątkowym miejscu – był to Klasztor Dominikanów we Wrocławiu, który obecnie coraz częściej jest wybierany przez pary młode. Dziś nie jest już żelazną zasadą, że nowożeńcy muszą pobrać się w kościele zlokalizowanym najbliżej ich rodzinnych miejscowości czy też w takim, który przynależy do parafii jednego z nowożeńców. Młodzi coraz częściej decydują się na kościoły czy też klasztory bardziej oddalone, ale z jakąś wyjątkową historią czy też tradycją.

Osobiście nie dziwi mnie, że pary młode wybierają tak chętnie na miejsce swojego ślubu wrocławski Klasztor Dominikanów. To bardzo klimatyczne miejsce, które od razu napawa wszystkich w nim obecnych swoim majestatem. Można poczuć kilkusetletnią historię tego miejsca. Gosia i Kuba postawili dodatkowo na piękne, rustykalne dekoracje z paproci, co idealnie współgrało ze stylistyką klasztoru. Również oświetlenie odgrywało niebagatelną rolę w budowaniu jeszcze większego klimatu tego miejsca.

Niezapomniane wesele we Wrocławiu

Po ślubie państwo młodzi oraz zaproszenie goście udali się do lokalu, w którym odbyło się przyjęcie weselne. Tam nastrój również był wyjątkowy. Zapewniały go między innymi liczne świece porozstawiane na stołach czy też dekoracyjne lampki rozwieszone w całej sali. Jako fotograf bardzo lubię takie rozwiązania, ponieważ daje to wiele możliwości zabawy światłem na zdjęciach.

Jak widać na fotografiach, wszyscy goście świetnie się bawili, a para młoda królowała na parkiecie. Przez cały ten szczególny wieczór uśmiech nie schodził z twarzy Gosi i Kuby. Mam nadzieję, że każdy kolejny dzień ich wspólnego życia również przyniesie im tyle radości – życzę im tego z całego serca.

Choć to piękne wesele już za nami, to na nim nie kończy się moja fotograficzna przygoda z Małgosią i Jakubem. Przed nami zagraniczna sesja plenerowa. Na tę chwilę nie mogę jeszcze zdradzać szczegółów, ale możecie być pewni, że niebawem zobaczycie efekty na blogu.

A jeśli Wy szukacie właśnie fotografa, który zrealizuje relację z Waszego ślubu, sesję plenerową czy też narzeczeńską, to serdecznie zachęcam Was do kontaktu ze mną. Chętnie poznam Waszą wizję i oczekiwania oraz pomogę Wam zaplanować i zrealizować wymarzone zdjęcia.

DJ: Soundspace

Jeśli podoba Ci się moja fotografia
NAPISZ DO MNIE

Podziel się swoją opinią