fbpx

Wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju fotografia ślubna

Organizacja ślubu stawia przed każdą parą mnóstwo różnych decyzji. Jednym z nich jest wybór fotografa ślubnego. Większość sugeruje się opiniami, przegląda dziesiątki stron internetowych i ogląda portfolio zdjęciami zamiast po prostu, przetestować jego zdolności w praktyce. Idealną okazją będą wcześniejsze sesje narzeczeńskie. Jeśli zdecydowaliśmy się już na konkretną osobę, to następnym krokiem będzie reportaż, a w tym plener ślubny. Jak zaplanować jego przebieg?

plener ślubny

Plener ślubny
Jak wygląda plener ślubny według moich sugestii?

Sesja realizowana jest z reguły innego dnia. Trwa zwykle około od dwóch godzin. Wszystko zależy także od tego, czego oczekujecie. Z mojej strony mogę zasugerować Wam gdzie znajdziemy odpowiednie kadry, a także jaką porę dnia przeznaczyć na zdjęcia w plenerze.

Z pewnością warto się na nią zdecydować. Dlaczego? Pozwala wykreować nieco bardziej osobistą atmosferę, złapać krótki oddech i nacieszyć się sobą. Mimo tego, że rozciąga się przed Wami całe życie spędzone w swoim towarzystwie. Większość par nie wyobraża sobie reportażu ślubnego bez wykupionego pleneru ślubnego innego dnia. I muszę przyznać, że mają rację. Nawet najkrótsza i najbardziej okrojona wersja sesji plenerowej jest wspaniałym uzupełnieniem całego albumu z Waszego wesela. Warto jednak poinformować przyszłe Pary Młode o pewnych kwestiach i różnicach pomiędzy fotografią wykonywaną podczas ceremonii i weselnej zabawy, a plenerem ślubnym.

plener ślubny w pradze

Plener ślubny, a reportaż

Przede wszystkim plener ślubny jest dopełnieniem reportażu ślubnego i stanowi jego integralną część. Wyróżnia się on zdecydowanie inną specyfiką. Pozwala wykonać kilka indywidualnych zdjęć, które urozmaicą album weselny.

Reportaż ślubny stanowi pewien rodzaj wyzwania dla Nowożeńców. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy nie przepadają do końca za obecnością obiektywu. Postaram się, żebyście staneli twarzą w twarz z aparatem, jednak nie martwcie się! Dam Wam kilka wskazówek i pokażę jednocześnie jak zachować pełną naturalność w czasie zdjęć. Możecie mi w pełni zaufać.

Naturalne uczucia zawsze odgrywają pierwszoplanową rolę w moich realizacjach. Nie będę nic reżyserował, nie będę was sztucznie ustawiał. Każde zdjęcie i każdy uchwycony kadr będzie płynął prosto z waszego serca. Nie przepadam za ustawionymi fotografiami. To nie w moim stylu. Wierzę, że każda sesja plenerowa sama pisze swój scenariusz. Jeśli nie wierzycie w to, że każda posiada w sobie odrobinę magii, to powinniście przetestować to sami na własnej skórze!

Reportaż ślubny z dodatkiem sesji plenerowej

Plener ślubny to forma fotografii ślubnej, wykonywana we wskazanym przez Was, bądź przeze mnie miejscu – bez gości weselnych, Waszych rodziców, czy przyjaciół. Jesteście tylko Wy i Wasze uczucia. Oczywiście nie można zapomnieć też o mnie, ale nie musicie się mną przejmować. Będę zasłonięty aparatem i tylko od czasu do czasu zasugeruję Wam coś z mojej strony. Dlaczego kocham właśnie tą część reportażu ślubnego?

Plener ślubny pozwoli wydobyć z Was pełnię Waszych naturalnych emocji. W tym przypadku nawet najmniejsze detale mają ogromne znaczenie. Każdy dotyk i spojrzenie są na wagę złota. Wybrana przez Was lokalizacja skutecznie pomoże je wyeksponować. Może to być Wasze ulubione miejsce o szczególnym znaczeniu, które wyzwoli Wasze uczucia. Jeśli nawet nie macie takiego miejsca to gwarantuje Wam, że arkana sesji plenerowej, to magia niepowtarzalnych chwil, która potrafi chwycić za serce dosłownie każdego. Niezależnie od tego, gdzie zostanie wykonana. Wszystko zależy od Was i siły łączącego Was uczucia.

Jeśli podoba Ci się moja fotografia